Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Sleva 5% na vše do 10.6. QS6Z36VM V obchodě kabelecky.cz

Zavřít

Menu

Absolutní pecka!
Batoh vyrobený z plastového odpadu

„Představte si batoh ideální pro každodenní nošení, přizpůsobený potřebám dnešní technologií zahlcené společnosti, pro jehož výrobu bylo z oceánu vytáhnuto 2,3 kg odpadu“. Právě těmito slovy začíná prezentace newyorského startupu Solgaard Desing na crowdfundingové platformě Kickstarter, kde se tato společnost snaží získat finanční prostředky na výrobu svých ekologických batohů pod názvem Daypack.

Absolutní pecka! Batoh vyrobený z plastového odpadu

Moře a oceány jsou kvůli nadměrnému plýtvání plastovými výrobky v katastrofálním stavu. Mnozí tuto situaci považují za globální krizi. Znečištění planety zajisté trápí každého z nás, je ale jen malá část populace, která se snaží svůj plastový odpad alespoň trochu omezovat a šetřit tak naši planetu. Mnohem vyšší level jsou ale členové týmu Solgaard Design. Ti se totiž rozhodli se znečištěním moří a oceánů bojovat po svém. Batohy! Někomu to možná přijde zvláštní, ale tito lidé vytváří ekologicky šetrné produkty, prostřednictvím kterých se snaží zvyšovat povědomí o škodlivých účincích plastového odpadu na životní prostředí.

Daypack začínal na Kickstarteru s cílem získat 25 000 dolarů. Tento cíl už ale dávno překročil a nyní má na svém kontě již přes 55 000 dolarů. Plán týmu je proto jasný. V následujících 5 letech postupně odstranit až 100 milionů liber plastů z oceánů. Jako první na řadě by při výrobě měly být použity plasty nacházející se v okolí Malediv.

A jak vůbec Daypack vypadá?

Batoh Daypack není určen jen pro zaryté zachránce naší planety. Je totiž také velmi pěkně designově zpracovaný a až neuvěřitelně praktický. Svým majitelům poskytne 17 litrů prostoru s mnoha nejrůznějšími kapsičkami. Zajímavá je velká kapsa uvnitř, která je určena pro uložení až 15 palcového notebooku. Na batohu jsou také 4 „tajné“ kapsy na uložení drobných věcí. Jedna na každém popruhu a dvě kapsičky na zadní straně batohu. Tyto kapsičky jsou určeny zejména na uchování důležitých věcí jako je mobil, pas, klíče atd. Super vlastností je také zpevněné dno, díky kterému vám již nebude batoh různě padat a převracet se, jak to všichni známe. Velkou výhodou tohoto batohu je také jeho voděodolnost.

Aby bylo ještě více upozorněno na problém se znečišťováním moří a oceánů, bude součástí každého batohu také brčko vyrobené z nerezové oceli, a to z toho důvodu, že právě brčka jsou žhavým tématem při diskuzích o znečišťování naší planety. Daypack bude zpočátku dostupný ve dvou základních barvách, a to černé a modré. Jeho cena přitom kupodivu není nijak přemrštěná, začíná na 64 dolarech, což je necelých 1 500 českých korun. Doručení je naplánováno přibližně na květen roku 2019. K dispozici jsou také zvýhodněné balíčky. Zajímavostí také je, že každý batoh bude opatřen originálním certifikátem původu místa, ze kterého byl nasbírán plastový odpad na jeho výrobu. Skvělou zprávou je i pětiletá záruka.

Pokud vás Daypack zaujal, je možné provést předobjednávku již nyní a to na Kickstarteru, dopravné do České republiky je 20 dolarů.

5. 11. 2018

Nahoru