Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Menu

Ochraňte svůj kufr před odletem!
Jak na to?

Pořídili jste si nový kufr a už se nemůžete dočkat, až ho provětráte na první dovolené? Nebo jen nedáte dopustit na svůj starší kufr? Ať už nový nebo starší, zajisté jej nechcete mít poškrábaný či zničený. Všichni dobře víme, jak se zachází s kufry na letišti. Může se tedy stát, že po příletu objevíte na svém milovaném kufru šrámy nebo dokonce pukliny. V takovém případě je samozřejmostí tento problém řešit. Jak, to se dozvíte v našem příspěvku „Co dělat při ztrátě zavazadla?“,kde se dočtete také informace potřebné v případě poničení vašeho zavazadla. Je tu ale možnost, jak se těžkostem spojeným s poničením zavazadla alespoň částečně vyhnout. A jak? Tady jsou naše tipy.

Ochraňte svůj kufr před odletem! Jak na to?

Potravinářská folie

Pokud nechcete platit za zabalení kufru na letišti, není nic jednoduššího, než si jej jednoduše zabalit doma. A pokud jste šikovní, možná ten rozdíl ani nepoznáte. A jak tedy na to? Stačí mít doma klasickou potravinářskou fólii. Na internetu poté najdete nespočet návodů, jak si pomocí fólie kufr zabalit. Bohužel použití potravinářské fólie je sice levné, ale má i své nevýhody. Fólie se totiž lehce odchlípne či protrhne. Potravinářská fólie je totiž mnohem tenší než ta, kterou najdete na letišti. Nicméně určitě neprohloupíte, když si kufr zkusíte zabalit sami v pohodlí domova a v případě nespokojenosti to raději necháte na letištní balící službě.

Letištní balící služba

Pokud chcete ochranu svého kufru raději nechat na odbornících, určitě je dobrým řešením využít letištních balících služeb. Na drtivé většině letišť najdete místo, na kterém vám kufr důkladně zabalí speciální pevnou fólií. Bohužel se jedná o poměrně drahou záležitost. Pokud totiž vezmete v potaz, že hned při příletu fólii opět sundáte, může se vám výlet malinko prodražit. A ani nemluvě o tom, jak je toto řešení neekologické. Další nevýhodou je také fakt, že velká část cestujících má kufr zabalený úplně stejně jako vy. Není tak úplně jednoduché si je po příletu rozpoznat. Problém může být také v případě, pokud narazíte na ne příliš pečlivé pracovníky letištní balící služby. Může se totiž stát, že po zabalení zjistíte, že vám na kufru drhnou kolečka nebo třeba že nemůžete vytáhnout madlo. Je dobré si tedy toto zabalení následně překontrolovat. Letištní balící služba ale nemá jen nevýhody, jak se může zdát, velkou výhodou je to, že zabalení touto formou je následně při případném poškození kufru v průběhu letu považováno za prevenci.

Popruhy na kufry

Pokud se chcete ujistit, že se váš kufr v průběhu cesty neotevře, není nic jednoduššího než si pořídit speciální popruh na kufr. Díky popruhu je kufr také mnohem odolnější. Na trhu je navíc nespočet barev a tvarů těchto popruhů, kterými krásně oživíte svůj kufr a zároveň jej snadno odlišíte od ostatních. Popruhy mají zpravidla jednu univerzální délku a můžete je tak použít na všechny typy zavazadel. Nemusíte se tedy bát, že byste museli mít doma kupu popruhů.

Obaly na kufry

Hledáte-li zaručenou ochranu vašeho kufru, za nás jsou nejlepší volbou obaly na kufr. Tyto obaly jsou vyrobeny z vysoce kvalitního materiálu, jsou dobře skladné a neuvěřitelně lehké. Přímo na míru vašeho kufru si tak můžete pořídit obal, se kterým bude cestování úplně bez starostí. Další obrovskou výhodou je také design. Ze sekundy na sekundu můžete vylepšit váš starší kufr novým kabátkem, nebo změnit design podle toho, jakou máte zrovna náladu či za jakou příležitostí letíte. Na výběr je totiž nespočet barev a vzorů, které jsou vyráběny ve velikostech S, M i L.

Za nás je přeborníkem mezi výrobci obalů značka BG Berlin, která nabízí opravdu široké množství vzorů a barev, na které si jen vzpomenete.

Obaly ale nejsou jen prevencí před poškrábáním zavazadla, zabraňují totiž také nechtěnému otevření, což je při cestování obrovskou výhodou. Tvar obalů na kufr navíc dokonale padne a nemusíte se obávat, že by vám drhla kolečka nebo nešlo vysunout madlo. Zní to lákavě že?

Tak co, už víte, jak ochráníte svůj kufr? My doufáme, že ano.

15. 10. 2018

Nahoru