Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Menu

Jak vybrat ten správný školní batoh?

Jako by to bylo včera, kdy jsme našim drobečkům gratulovali k vysvědčení a přáli pěkné prázdniny. Nicméně, čas je neúprosný a nám už začátek školního roku dýchá na záda. Jste připraveni? Ať už máte doma prvňáčka či ostříleného školáka, novou kvalitní aktovku nebo prostorný batoh si určitě zaslouží.

Jak vybrat ten správný školní batoh?

Každý z nás asi uzná, že školní batoh je pro školáka jednou z nejdůležitějších věcí. Bude jej totiž den co den nosit na zádech, chlubit se s ním před spolužáky nebo jej pohazovat po trávě na hřišti, vždyť to znáte. Ale zamysleli jste se někdy nad tím, jak by vůbec měla vypadat správná školní taška? Prohlédněte si s námi pár bodů, na které je dobré si při výběru nové školní tašky dávat pozor.

Velikost

Dopřejte svému dítěti dostatečně velkou aktovku, aby se nemuselo denně tahat ještě s dalšími zavazadly. Naopak ale není žádoucí kupovat největší aktovku, kterou uvidíte. Konkrétně by batoh či aktovka měli být přizpůsobeny postavě Vašeho dítěte. Horní část batohu má sahat maximálně po ramena a dolní naopak nemá sahat pod boky školáka. Pozor i na váhu! Objemné a přeplněné batohy totiž mohou značně poškodit páteř Vašeho dítěte. Co se tvaru týče, batoh by měl vždy kopírovat záda dítěte. Jednoduše to zjistíte tak, že mezi zády a batohem nevzniká žádná mezera.

Bezpečnost

Každá správná školní taška by měla mít reflexní prvky zepředu i po stranách. Možná se to zdá banální, ale Váš školák bude díky těmto reflexním prvkům mnohem lépe vidět při přecházení silnice.

Materiál

Výztuž zad je v současné době u kvalitních školních batohů a aktovek samozřejmostí. Neméně důležitá je ale také výztuž popruhů a jejich tloušťka. Popruhy by se totiž v žádném případě neměly zařezávat do ramen Vašeho školáka.

Nošení

Školní batoh či aktovka by se měly stále nosit na obou ramenou. Přestože jejich nošení na jednom rameni je bezesporu „frajerské“, křivá záda už nikoli.

Hmotnost

Co se hmotnosti batohu týče, nejde ve všeobecnosti říci, jaká maximální hmotnost je vhodná právě pro to Vaše dítě. Můžeme ale říci, že by hmotnost batohu či aktovky neměla přesahovat hranici jednoho kilogramu.

Cena

Školní batohy i aktovky můžete pořídit za pár stovek, ale i tisíců. Cena ale není vždy rozhodující faktor. Nenechte se zmást a vždy si důkladně pročtěte, z jakého materiálu je vyrobena, zda rozměrově odpovídá výšce Vašeho dítěte, zda disponuje dostatečným množstvím reflexních prvků a tak dále.

Tak co, už máte jasno? Pokud tedy hledáte opravdu kvalitní školní batoh, prohlédněte si u nás širokou nabídku školních batohů. Vysoce kvalitní školní batohy nabízí například značky Ergobag nebo Bagmaster.

Rada nad zlato

Výběr školní tašky vždy konzultujte se svým dítětem. Pokud přesto chcete zamezit tomu, aby si Vaše dítě vybralo ten nejméně kvalitní batoh, udělejte předběžný výběr za něj. Poté jej ale nechte si z nich vybrat tu svou vysněnou. Není totiž nic horšího, než když Vaše dítě nosí do školy super, vymakanou školní tašku, která se mu ale vůbec nelíbí.

23. 8. 2018

Nahoru