Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Menu

Jak vybrat batoh na notebook

Patříte k lidem, kteří se bez svého notebooku nehnou ani na krok? Ať už jej potřebujete k práci či studiu, nebo si s ním krátíte dlouhé chvíle na cestách, nosit jej jen tak v ruce je pěkná otrava a taky risk. Poškození přístroje i bolavým rukám předejdete snadno – stylovým batohem na notebook!

Jak vybrat batoh na notebook @ caselogic.com

Jak ale ideální batoh na notebook vybrat? Zaměřte se na následující kritéria:

1. Velikost

Začnete tím nejjednodušším – odpíchněte se od velikosti samotného notebooku. Ta bývá nejčastěji uvedena v palcích a výrobci batohů tuto formu zpravidla respektují. Batoh proto vybírejte podle čísla označujícího velikost kapsy na notebook, které se nejčastěji pohybuje v rozmezí 13“ až 17“. Pokud se vám poštěstí a najdete v popisu i rozměry kapsy v centimetrech, chytněte příležitost za pačesy a váš počítač raději přeměřte.

Objem batohu se pak bude odvíjet od účelu používání. Pokud si vystačíte s notebookem a pár nezbytnostmi, volte spíše menší batohy. Pokud ale přenášíte ještě spoustu učebnic nebo třeba sportovní oblečení na odpolední trénink, sáhněte po batozích s větším objemem (vždy také počítejte s trochou místa na nabíječku, případně myš a další doplňky). Dostatek prostoru nabízí například batohy Case Logic nebo evergreen Deuter Gigant.

2. Pohodlí

V druhém kole volby se zaměřte na komfort při nošení. Rozhodně toho nebudete litovat, zvlášť pokud budete batoh nosit každý den. Pečlivě si prohlídněte zádový systém a ramenní popruhy – obojí by mělo být vyztuženo a vybaveno prodyšným materiálem.

Je-li to možné, vybírejte batoh s nízkou hmotností. Ta by však nikdy neměla být na úkor vysoké odolnosti, pevnosti materiálů a nezbytného vyztužení.

K vašemu pohodlí přispějí také další vychytávky, jako jsou reflexní prvky či zpevněné dno. Vhodný je i nepromokavý materiál nebo praktická pláštěnka na batoh.

3. Vnitřní členění

Že se krása skrývá uvnitř, není jen otřepané klišé. U batohů na notebook je vnitřní prostor vskutku důležitou součástí. Některé batohy na notebook disponují spoustou vnitřních kapes a přihrádek, které jsou pro elektroniku a veškeré příslušenství jako stvořené, jiné jsou vybaveny skromněji, a to pouze oddělenou přihrádkou na notebook.

Záleží tedy na vašich preferencích. Volíte raději univerzálnější batoh, který se však o váš počítač zvládne hravě postarat? Nepřehlédněte batohy Dakine! Pokud hledáte specialistu, ve kterém se váš notebook bude cítit jako v bavlnce, sáhněte po již zmiňovaných batozích Case logic nebo Thule.

4. Ochrana před zloději

Ačkoliv se na svět rádi díváme pozitivně, je potřeba zůstat nohama na zemi. S batohem na notebook se můžete do hledáčku zlodějů dostat poměrně snadno. I tady však platí, že kdo je připraven, není překvapen.

Spolehlivou ochranu zajistí batohy XD Design Bobby  či BG Berlin Metro Bag, do kterých je nepovolaným vstup zakázán. Díky chráněnému zadnímu vstupu a spoustě dalších promyšlených detailů můžete během cestování hodit obavy o svůj notebook za hlavu.

5. Stylový design

Pokud již máte vybráno několik modelů, které prošly všemi předchozími koly výběrového řízení, nyní se už můžete rozhodovat čistě podle sympatií. Design sice v tomto případě není tak stěžejním kritériem, ale nabídka je vskutku široká, a tak není třeba dělat kompromisy. Batohy na notebook nabízí spousty originálních motivů i barev, stejně jako různých stylů, které se vám jistě trefí do v kusu. V sekci Dámské batohy si bez problémů vyberou i dámy, aniž by se přitom musely vzdávat svých elegantních outfitů.

4. 9. 2018

Nahoru