Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Menu

Vans

Něco málo o Vans

  • Vznik 1966
  • Zakladatel Paul Van Doren
  • Sídlo v Kalifornii
  • 50 let zkušeností
  • Přední světová značka

VANS je původem americká společnost vyrábějící boty, oblečení a módní doplňky, jejíž vznik se datuje na rok 1966. Její zakladatel Paul Van Doren se narodil v roce 1930 v Bostonu. A k obuvnictví měl blízko už od malička.

Van Doren se již od mládí pohyboval v oblasti obuvnictví. Jeho matka a později i on sám pracovali v Randyho obuvnické firmě. Sám Paul Van Doren se následně stal dokonce samotných výkonným ředitelem firmy. Jeho sny byly však jinde. Paul celý život toužil po tom, založit si něco svého. Jeho sen se následně stal skutečností a spolu s bratrem založili v roce 1966 v Cypress v Kalifornii vlastní firmu.

Vans si prošla neuvěřitelným vývojem. Počáteční růst překonal následný pád, při kterém reálně hrozil zánik celé společnosti. Úsilím a touhou se však Vans opět dostala na výsluní. V současné době patří mezi světoznámé lifestylové značky a své zákazníky již po dobu několika desítek let baví jedinečností, funkčností a designem svým produktů. Zákazníkům nenabízí pouze boty, pyšní se také širokou škálou oděvů a módních doplňků pro ženy, muže, ale i děti. Pro obuv Vans je typická tzv. „vaflová podrážka“, která skutečně vznikla kuriózním způsobem a to tak, že Paul Van Doren se spolu s několika kamarády rozhodli zaexperimentovat a nalít gumu do vaflovače. Vzniklá hmota byla následně inspirací pro vzhled dodnes používané podrážky.

  • TOP výrobce batohů

  • Věrní zákazníci po celém světě

  • Vysoká kvalita použitých materiálů

  • Skvělý poměr kvalita/cena

První pobočka Vans

První pobočka Vans

Rostoucí obliba a zájem obyvatel o boty Vans se rozhodli majitelé využít naplno. Bratři Paul Van Doren a Jim Van Doren spolu s partnery Gordonem Leeem a Sergeem Deliou se tedy rozhodli začít prodávat v kamenné prodejně. Svou historicky první pobočku otevřeli ve městě Anaheim.

Konkrétně na 704 East Brodway. Jedinečná byla tím, že v této pobočce se boty vyráběly a následně prodávaly. Zajímavostí je, že již první den si přišlo 12 zákazníků koupit boty, které si také v ten den odpoledne odnesli.

Vans ve filmu

Vans ve filmu

Značka Vans byla svého času stále oblíbenější a oblíbenější. Největší boom ale přišel v roce 1982. Ve filmu Fast Times at Ridgemont High se totiž hlavní hrdina Sean Penn objevit v modelu Vans Slip-On. Právě tento snímek zajistil obrovskou vlnu zájmu o obuv Vans ze strany zákazníků celých Spojených států. O trochu později se zájem o obuv Vans rozšířil po celém světě. Tento, byť neočekávaný moment, se hrubým písmem zapsal do historie firmy Vans a vyzdvihl ji na vrchol, na kterém se drží do teď. Vans je mezi zákazníky stále oblíbenější a značkou, která se nebojí experimentovat a přinášet zákazníkům stále něco nového. Pokud se o celém vývoji Vans chcete dozvědět více, mrkněte na video.

Nahoru