Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Sleva - 10 % na veškeré nezlevněné zboží BS10V1219 V obchodě boardstar.cz

Zavřít

Menu

Dakine

Něco málo o Dakine

  • Maui County na Havaji
  • 40 let zkušeností
  • Ekologicky šetrné produkty
  • Zakladatel Rob Kaplan
  • Trvalá udržitelnost

Americká oděvní společnost Dakine vznikla již v roce 1979, a to v Maui County na Havaji. Zakladatel Rob Kaplan se tedy může pyšnit stále rostoucí, světoznámou společností se 40 letou tradicí.

Již v roce 1986 ale došlo v Dakine k velké změně. Společnost se totiž přestěhovala do Hood River v Oregonu ve Spojených státech amerických, ve kterém již sídlí dodnes. Vzhledem k bohaté historii má Dakine spoustu, ničím nenahraditelných zkušeností, díky kterým si zachovává významnou pozici na trhu.

Původním zájmem společnosti byla výroba doplňků k surfu a winfsurfu. Na svůj růst za hranice Havaje ale zareagovala po svém a rozšířila výrobu náčíní i pro další sporty, ke kterým je potřeba prkno. Dnes je již považován za společnost specializující se na sportovní oblečení a náčiní využívané pro extrémní sporty. Dakine, jak už asi všichni víme, není ale jenom o vybavení pro sportovce. Velkou část sortimentu této značky tvoří také batohy, kabelky či cestovní zavazadla, která můžeme najít také u nás na Bagis.cz. Velmi kvalitní zavazadla Dakine nejrůznějších rozměrů a zaměření patří mezi zákazníky mezi ty úplně nejoblíbenější. Produkty si totiž stále drží svůj osobitý styl, neotřelost i velmi kvalitní zpracování, čemuž nasvědčuje i název značky, který původně vychází ze slova Da Kine neboli „originální, nejlepší“.

  • Eko friendly

  • Vysoká kvatila použitých materiálů

  • Věrní zákazníci po celém světě

  • Skvělý poměr cena/kvalita

Historie Dakine

Historie Dakine

Vše začalo v roce 1979 na Mauis North Shore. Na zakladatele Roba Kaplana, té doby vášnivého surfaře, se začali obracet jeho kamarádi s prosbou o opravu výstroje a tím to vše začalo. Již další rok představila Dakine první nastavitelný nožní popruh pro windsurfing, poté pás na opasek a řadu cestovních tašek. Těmito „malými“ krůčky se z Dakine stala jedna z nejdůvěryhodnějích značek windsurfingu.

V současné době je již Dakine zodpovědná za spousty produktů, které pomohly snowboardistům, surfařům, kiteboardistům, lyžařům, windsurfingům a horským cyklistům.

Důraz na životní prostředí

Důraz na životní prostředí

Cílem Dakine není pouze vyrobit kvalitní produkt pro své zákazníky ale také to, aby byl tento produkt co možná nejšetrnější k životnímu prostředí. Dakine tedy neustále pracuje na tom, jak vyrobit co nejšetrnější produkt, který si zachová skvělou trvanlivost a funkčnost. A to se jim také daří. Vyrábí totiž produkty s vyšší trvanlivostí, která ale není vykoupena negativním dopadem na životní prostředí.

Krásným důkazem, že to Dakine s ekologií myslí opravdu vážně, je také etický kodex a seznam omezených látek, který musí splňovat všichni tovární partneři této americké společnosti.

Batohy a oděvy z PET láhví

Batohy a oděvy z PET láhví

Dalším skvělým krokem, jak Dakine šetří naši planetu, je dlouhodobé využívání recyklovaných PET materiálů k výrobě některých ze svých produktů. Každý rok navíc Dakine intenzivně pracuje na tom, aby těchto materiálů bylo využito více a více. PET polyesterová vlákna, která se používájí při výrobě nejrůznějších produktů Dakine od batohů až po oděvy, totiž pocházejí z post-spotřebitelských recyklovaných plastových lahví na vodu.

Veškeré ostatní použité materiály jsou schválené společností bluesign ™, což zajišťuje používání co nejšetrnějších chemií a procesů.

Nejnovější produkty Dakine

Zobrazit další produkty Dakine

Nahoru