Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Menu

Přeprava nadrozměrných a netradičních zavazadel

Máme tu nový rok! My doufáme, že i ten váš bude plný nepopsatelných zážitků a dobrodružství. A abychom vám k tomu dobrodružství trochu dopomohli, sepsali jsme pro vás pár rad o tom, jak můžete přepravit nadrozměrná zavazadla do zahraničí. Nebojte se vyrazit s kočárkem, snowboardem nebo třeba hudebním nástrojem. Nic na tom není a zajisté nebudete litovat.

Přeprava nadrozměrných a netradičních zavazadel

To, že si s sebou do letadla můžete vzít příruční či kabinové zavazadlo asi nikoho nepřekvapí. Pro tyto typy zavazadel jsou navíc stanovena všeobecně známá pravidla. Co ale dělat, když potřebujete přepravit něco netradičního? I na to jsou letecké společnosti připraveny. Přeprava netradičních zavazadel je však malinko složitější. Pojďme si shrnout základní fakta.

Invalidní vozík a kočárek

Přestože se také jedná nadrozměrná zavazadla, je jejich přeprava u všech leteckých společností bezproblémová. Jedná se totiž o nepostradatelné věci, jejichž přepravu máte zdarma. Problém není ani s přepravou složené dětské postýlky či autosedačky.

Sportovní vybavení

Také si přejete vzít s sebou na dovolenou kolo, lyže, snowboard, golfové hole či jiné vybavení? Není problém. V ceně přepravy se ale jednotlivé aerolinky liší. Vždy je vhodné si ještě před koupí letenky zjistit, kolik vás převoz zavazadla bude stát a zda je možné využít například skupinovou slevu.

Hudební nástroj

Ať už jste hudebníci nebo jen potřebujete přepravit letadlem jakýkoli hudební nástroj, není problém. Stejně jako u standartních zavazadel máte zpravidla dvě možnosti. A sice přepravit hudební nástroj v kabině letadla (musí splňovat rozměry i váhové limity) nebo v podpalubí (v tomto případě je nezbytné nástroj dostatečně zabezpečit). Přestože se přeprava hudebních nástrojů jeví jako hračka, vždy je dobré tento fakt uvést již při samotné koupi letenky, případně poté přes call centrum prodejce letenek. Na webových stránkách dané letecké společnosti navíc najdete další potřebné informace. Pokud svou aerolinku neinformujete s předstihem, riskujete tak mnohem větší náklady.

Důležitou informací také je, že přepravu hudebních nástrojů je nutné si dokoupit. Není totiž součástí základní ceny letenky.

Zpopelněné lidské ostatky

Další netradiční záležitostí je přeprava zpopelněných lidským ostatků. Ty mohou být zpravidla převáženy pouze v kabinovém prostoru. Navíc je nebytné je převážet ve vhodné a dobře zabezpečené nádobě. S žádostí o přepravu je navíc nutné přiložit potvrzení o kremaci a úmrtní list.

Zvířata

Přeprava zvířat letadlem má svá specifika. Pokud vás tato problematika zajímá, neváhejte si přečíst náš dřívější článek.

Závěrem

Nenechte se při plánování dovolené odradit. S sebou si můžete vzít takřka cokoli a užít si tak nezapomenutelnou dovolenou plnou dobrodružství.

3. 1. 2020

Nahoru

Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function WP_Optimize() in /home/www/bagis.cz/www/bagis.cz/wp-content/plugins/wp-optimize/cache/file-based-page-cache-functions.php:178 Stack trace: #0 [internal function]: wpo_cache('<!DOCTYPE html>...', 9) #1 /home/www/bagis.cz/www/bagis.cz/wp-includes/functions.php(4757): ob_end_flush() #2 /home/www/bagis.cz/www/bagis.cz/wp-includes/class-wp-hook.php(292): wp_ob_end_flush_all('') #3 /home/www/bagis.cz/www/bagis.cz/wp-includes/class-wp-hook.php(316): WP_Hook->apply_filters(NULL, Array) #4 /home/www/bagis.cz/www/bagis.cz/wp-includes/plugin.php(484): WP_Hook->do_action(Array) #5 /home/www/bagis.cz/www/bagis.cz/wp-includes/load.php(1072): do_action('shutdown') #6 [internal function]: shutdown_action_hook() #7 {main} thrown in /home/www/bagis.cz/www/bagis.cz/wp-content/plugins/wp-optimize/cache/file-based-page-cache-functions.php on line 178