Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Menu

Jak vybrat dětský kufr?

Chystáte se na dovolenou či větší výlet? Nezapomeňte pořídít Vašemu dítěti ten správný kufr. Dětský kufr není pouze zavazadlo, jako každé jiné. Místo, do kterého si dítě uloží své věci a bude se o ně po dobu cesty starat, je pro dítě velkým krokem vpřed. Naučit se zodpovědnosti za své věci a samostatnosti je pro dítě velmi důležité. Nehledě na to, že dítě si se svým kufříkem cestu mnohem více užije a navíc ho může využít také k sezení. Nikdo z nás ale nekupuje dětský kufr denně a proto je dobré si uvědomit pár specifik, které se s nákupem právě dětského kufru pojí. Pár jsme jich pro Vás sepsali v následujícím textu.

Jak vybrat dětský kufr? @ samsonite.com

Design

V první řadě by se kufr měl líbit samotnému dítěti, o tom není pochyb. Nesmíme ale opomenout také praktickou stránku věci. Dětský kufr nekupujeme každý rok a proto je třeba si rozmyslet, zda se vybraný Spider- Man či Elsa a Anna budou dítěti líbit i za 3 roky. Reálně kufry vydrží mnohem déle a jako vhodnější se tedy v tomto případě jeví například motivy zvířátek, které jen tak neomrzí.

Hmotnost

Doporučená hmotnost dětských kufrů se samozřejmě liší od hmotnosti a výšky dítěte. Navíc při výběru je vždy nejlepší použít selský rozum a vybrat tak takový kufr, který nebude dítě zbytečně příliš zatěžovat. Pokud ale hledáte doporučení, obecně se uvádí, že pro menší děti je vhodný kufr o hmotnosti do 2,5 kg a pro ty větší kolem 3 kg.

Kolečka

Stejně jako u běžných kufrů máte i u těch dětských na výběr: 2 kolečka nebo 4? Pokud potřebujete kufr pouze na běžné, krátké přesuny k autu, na letiště, na nádraží apod. postačí, dle našeho názoru, kolečka dvě. V případě, že hledáte kufr na častější využití případě i trochu delší trasy, je určitě vhodnější kufr se čtyřmi kolečky. Kolečka totiž kufru dodají větší stabilitu a také možnost kufr tzv. tlačit, nikoli pouze táhnout, což může být jak pro Vás tak i pro Vaše dítě příjemnější.

Rozměry

Dalším důležitým kritériem pro výběr dětského kufru jsou jeho rozměry. Vždy byste nejdřív měli myslet na pohodlí dítěte. Je to přece jen jeho kufr a není cílem koupit co největší, aby se do něj vešly všechny věci na dovolenou. Správný rozměr by tedy měl být v první řadě přizpůsoben výšce Vašeho dítěte. Zkuste si například doma poměřit, jak velký by byl daný kufr v poměru s dítětem a poté jistě budete moudřejší.
Rozměry dětských kufrů jsou ale samzřejmě omezeny také ze strany aerolinek, a to úplně stejně, jako každé jiné kufry. Ty dětské můžeme zpravidla zařadit mezi kufry příruční. Více o povolených rozměrech tak najdete v našem článku.

Materiál

Stále si nejste jistí, zda pořídit dětský kufr textilní či skořepinový? O výhodách a nevýhodách té které kategorie jsme se hezky rozepsali v článku „Textilní nebo skořepinový kufr?“. Všechny uvedné výhody a nevýhody jsou stejně aplikovatelné také na výběr kufru pro děti. Při tomto výběru Vás ale možná více než kdy jindy zajímá, který kufr je lehčí, který se lépe umývá či který je odolnější. Tato volba už je tedy zcela na Vás. Drtivou většinu dětských kufrů však tvoří kufry skořepinové. V nabídce ale samozřejmě najdete i ty textilní.

Jaká jsou tedy základní „pravidla“ pro výběr kufru?

  • motiv, který dítě jen tak neomrzí
  • nízká hmotnost
  • velikost dle výšky dítěte
  • teleskopické madlo
  • odolnost materiálu
  • omyvatelnost

Po zvážení výše zmíněného věříme, že svému dítěti vyberete ten správný kufr přímo na míru. Právě takový můžete najít také v nabídce dětských kufrů na Bagis.cz. Tak krásné cestování!

13. 5. 2019

Nahoru