Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Sleva 10 % na vše nezlevněné do 30. 6. 2020 bs10v0620 V obchodě boardstar.cz

Zavřít

Menu

Dovolená s dětmi? Máme pro Vás pár užitečných rad a tipů

Milujete cestování a nechcete se ho vzdát ani po narození dětí? To opravdu nemusíte, ba naopak. Cestování s dětmi je obrovská zábava. Je ale nutné vzít v poraz pár odlišností. Pokud tedy toužíte po dokolané dovolené s dětmi, přečtěte si pár našich rad a tipů, které Vám tento krásný čas zajisté zpříjemní.

Dovolená s dětmi? Máme pro Vás pár užitečných rad a tipů

Jaký hotel vybrat?

Pokud vyrážíte na dovolenou s dítětem poprvé, vězte, že vše bude tak trochu jinak. Hotely a resorty, které jste si s partnerem dříve zamilovali totiž nyní nemusí být úplně to pravé. Pro dovolenou s dětmi je určitě vhodné se porozhlédnout po takovém místě či hotelu, který je pro děti vhodný a přizpůsobený. O čemž se zajisté dozvíte na webových stránkách hotelu. Dovolená ale naopak žádoucí ani v typickém „dětském ráji“, kde se sice Vaše ratolesti do sytosti vyřádí, ale vy nebudete mít do čeho píchnout. Klíčem je tedy zlatá střední cesta. Nebojte se i déle hledat hotel, který bude vhodný jak pro Vás, tak i pro Vaše děti a věříme, že právě takto si dovolenou užijete nejvíce. Když už budete vybírat ubytování, prohlédněte si fotografie pořádně a ujistěte se, že bude hotel čistý, nikde nebudou trčet dráty, okna půjdou dobře zavřít a tak dále.

Plán je základ

Možná jste byli zvyklí koupit letenku, sbalit kufry a tradá do světa. S dětmi je ale určitě lepší plánovat. Zarezervovat hotel, objednat stravu a předem si dohledat i veškeré podrobnosti ohledně cesty k hotelu a tak dále. Vy možná hladové bloudění po letišti zvládnete, ale unavené a hladové dítě nikoli.

Zabalte pořádně aneb od čepice po plavky

Není nic horšího než dítě na dovolené bez plavek, svého oblíbeného medvídka nebo třeba polštářku. Jasně, my dospělí to nějak zvládneme, mávneme rukou a jedeme dál, ale s dětmi je to trošku složitější. Proto je dobré si před odletem udělat podrobný seznam všech věcí, které na dovolenou potřebujete a vše si v kufru následně překontrolovat. Myslete navíc i na to, že přestože jedete k moři, na pláži může foukat, pršet, večery mohou být chladnější a tak dále a tak dále. Předejdete tak zajisté velkým nepříjemnostem a uleví se i Vaší peněžence.

Šetřete

Všichni víme, že dovolená není levná záležitost a už vůbec ne pro vícečlennou rodinu. Některé hotely však nabízí speciální ceny zpravidla pro rodiny s malými dětmi. Vždy je dobré si přepočítat, zda se Vám tato sleva vyplatí a porovnat ji s nabídkou jiných hotelů. V případě, že Váš hotel žádné zvýhodnění pro děti nenabízí, nebojte se jej kontaktovat, případně se na nějaké slevě pro malé dítě domluvit na místě.

Kontakty

Někomu se to možná bude zdát zbytečné a s největší pravděpobností je většina z nás ani nevyužije, ale my doporučujeme mít uloženy ve svém mobilním telefonu alespoň ty nejdůležitější kontakty. Telefon na policii záchranku, hasiče, velvyslanectví ČR nebo na Vašeho delegáta se může hodit. Nikdy nevíte, co se Vám na dovolené přihodí.

Vypůjčte si pořádné auto

Pokud plánujete více výletů nebo jen chcete poznat okolí, vždy je lepší si raději půjčit vlastní automobil. V přeplněném autobuse bez klimatizace to totiž s dětmi opravdu není nic moc. Autem s sebou navíc můžete vzít mnohem více věcí a krásně v něm svou ratolest uspíte, pokud Vás čeká dlouhá cesta.

Lokátor

Pořidtě dítěti na dovolenou lokátor. Někomu se to možná zdá zvláštní a nedůstojné. Ale vězte, že za takový lokátor, který se Vám rozhouká ve chvíli, kdy ztratíte dítě z dohledu, by v tu chvíli rodiče dali cokoli.

Jak řešit nevolnost na cestách?

Znáte to, bolest hlavy, bolest břicha, pocit na zvracení...to vše nás doprovází na cestách. A nevyhnou se tomu ani děti. Pokud jedete autem či autobusem, je vždy lepší zastavit, napít se a projít. Pokud ale přijde nevolnost v letadle, je to trochu horší. Mějte proto vždy u sebe nějaký prášek, sáček a vlhčené ubrousky. Tahle základní výbava ve většině případů postačí. Je ale samozřejmě nezbytné dítě uklidňovat, podporovat a odvádět jeho pozornost jinam.

Proč s dětmi cestovat?

Cestováním se děti za krátký čas a přirozenou cestou naučí spoustu nových věcí a zjistí spoustu nových informací. Poznávají rozdíly nejrůznějších kultur, přestanou se bát nových věcí a nebudou tak fixované na svůj domov a stereotypy. Poznají krásu jinakosti a to, že svět není jenom takový, jaký mají doma a na jaký jsou zvyklí.

Pořiďte dítěti vlastní kufr

Možná se to někomu bude zdát jako zbytečnost, vždyť všechny věci zabalíte do svého kufru. Ano, ale není to jen o tom. Kromě toho, že dětským kufrem získáte prostor navíc, pro dítě bude jeho vlastní kufr velkým přínosem. Bude mít své hračky u sebe a bude nuceno nést zodpovědnost za vlastní věci, což bude pro menší dítě určitou výzvou a hlavně přípravou do budoucna. Chcete-li se o dětských kufrech dozvědět více, mrkněte na náš článek.

Doufáme, že jsme Vám tímto článkem alespoň trochu pomohli  a Vy si tak s dětmi užijete dovolenou, o které se Vám ani nesnilo.

30. 5. 2019

Nahoru