Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Sleva 10 % na vše nezlevněné do 30. 6. 2020 bs10v0620 V obchodě boardstar.cz

Zavřít

Menu

Cestovní kufr nebo raději taška?

Plánujete dovolenou a potřebujete nové cestovní zavazadlo? Pokud stále váháte, zda si pořídit raději cestovní kufr či cestovní tašku vězte, že každá z možností má své pro a proti a každá je také vhodná pro někoho jiného. Věnujte tedy prosím výběru cestovního zavazadla patřičnou pozornost. Je jasné, že výběr nelze paušalizovat do několika bodů či rad. Existují ale určitá kritéria, která by Vám při výběru mohla napovědět. A pár takových si můžete přečíst níže

Cestovní kufr nebo raději taška?

Cestovní taška

Pokud se chystáte na aktivní dovolenou, ať už do České republiky či do zahraničí a víte, že se budete se svým zavazadlem často přesouvat, je z praktických důvodů vhodnější cestovní taška, případně batoh. Samozřejmě zvláště pro případy, kdy nepotřebuje mít u sebe spoustu věcí. Je jasné, že do batohu se toho zpravidla vejde méně, to ale nemusí být nevýhodou. Alespoň Vás to „donutí“ sbalit si pouze potřebné věci, což například při výšlapu či celodenní túře, zajisté oceníte.

Cestovní taška je také lepé skladná. Zvláště pokud plánujete rodinnou dovolenou autem, je cestovní taška či batoh takřka nutností. Oproti kufrům totiž ušetříte spoustu místa. Cestovní tašky a batohy mají také oproti kufrům mnohem více kapes a přihrádek, díky kterým budete mít vše přehledně uspřádáno.

Dobré je si ale také uvědomit, že cestovní tašku budete opravdu pořád nosit, a proto není dobré ji přeplnit zbytečnostmi a v případě, že toho na cesty potřebujete opravdu hodně, vždy je dobré zvážit, zda budete schopni vše „tahat“ na rameni či na zádech.

Cestovní taška na kolečkách

Skvělou zlatou střední cestou mezi taškami a kufry jsou tašky na kolečkách. Jsou totiž velmi dobře skladné, dobře se s nimi manipuluje a navíc díky kolečkám je s nimi cestování zajisté o trochu jednodušší. Cestovní tašky na kolečkách můžete ale samozřejmě nosit také v ruce, jak jste zvyklí, což je velkou výhodou při horším terénu.

Cestovní kufr

Kufr je mnohem vhodnější pro ty, kteří plánují delší dovolenou u moře či pracovní cestu bez častých přesunů. Kufry jsou totiž pohodnější na přepravu a zpravidla se do nich vejde víc věcí. Vše máte přehledně poskládané a, v případě skořepinových kufrů, také bezpečněji uložené.

Kufry jsou ale naopak těžší než cestovní tašky a mnohdy také větší, takže si musíte dávat opravdu pozor na to, jaké rozměry jsou u Vaší letecké společnosti povoleny, a to jak u kufrů příručních, tak i kabinových. O podrobnostech na toto téma se můžete dočíst v našem článku na téma příruční zavazadla nebo naopak zavazadla odbavená.

Co tedy zvolit?

Pokud ještě stále nemáte jasno, pomůžeme Vám. Pro správnou volbu cestovního zavazada je také důležitý účel cesty. Chystáte-li se do přírody nebo na poznávací výlet po památkách, je vždy lepší si vzít cestovní batoh či tašku. Pokud se ale naopak chystáte na pracovní cestu či letní dovolenou k moři, kufr zajisté oceníte více.

Důležité je ale vzít v potaz také fakt, že zavazadlo nekupujete pouze na jednu konkrétní cestu, ale budete ho využívat i později. Proto je dobré zvážit, zda celkově absolvujete spíše aktivní dovolené a potřebujete tak batoh nebo jste fanoušky dovolených u moře, kde se naopak hodí více kufr.

20. 5. 2019

Nahoru